سلام و عرض تسلیت خدمت امام زمان ، جضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تمامی مسلمین جهان و شما بهونه های غمدار سالار شهیدان

امروز روز عاشوراست
امروز در کربلا غوغاست
چه بسا دلهای عاشقی که برای رسیدن به معبود لحظه شماری میکنند ، و از یکدیگر سبقت میگیرند.
حادثه کربلا لحظه به لحظه اش برای ما درسه.

امام حسین که بود که بعد از هزار و اندی سال هنوز جوشش خونش تمام نشده؟

امام آنقدر عاشق مناجات و رازو نیاز با خدا بود که دیشب را برای همین کار از دشمن مهلت گرفته بود.
آنقدر نماز را دوست میداشت ، که جهاد واجب را برای نماز واجب ترک کرد.(توجه توجه :یعنی نماز از جهاد مهم تر است)

از زهد و عبادت او روایت شده که : 25 حج پیاده به جای آورده .
روزی از ایشان سوال شد که : چرا اینهمه از پروردگار ترسانی ؟
در جواب فرمودند :
 که از عذاب قیامت ایمن نیست مگر آنکس که در دنیا از خدا بترسد.

در روز عاشورا و قبل از شروع جنگ ، پس از موعظه شدن دشمنان توسط "زهیرابن قین" و  "بُریربن خضیر"  که هیچ گوش شنوایی نبود تا بشنود ، حضرت سیدالشهدا (ع) خود به سوی ایشان آمده و تقاضای سکوت کرد و لشکریان سکوت کرده و ایشان پس از حمد و ثنای الهی و درود و سلام بر ختم رسل و ملائکه و سایر انبیاء ، فرمودند:
هلاکت و اندوه باد شما را ای جماعت غدٌار ، و ای بی وفاهای جفاکار ، در هنگامی که به جهت هدایت خویش ما را به سوی خود طلبیدید و ما اجابت شما کرده و شتابان به سوی شما آمدیم ، پس کشیدید بر ما شمشیرهایی که به جهت ما در دست داشتید و بر افروختید بر روی ما آتشی را که برای دشمن ما و دشمن شما مهیا کرده بودیم . . .
آیا ظالمان را معاونت میکنید و از یاری ما دست برمیدارید ؟
بلی ، سوگند به خدای ، که غدر و مکر از قدیم در شماها بوده . . .
آگاه باشید که زنازاده فرزند زنا زاده (ابن زیاد لعنت الله علیه) مرا مردد کرده میان دوچیز :
یا آنکه شمشیر کشیده و در میدان مبارزت بکوشم ، و یا آنکه لباس مذلت بر خود بپوشم ، و دور است از ما ذلت ، و خداوند رضا ندهد و رسول نفرماید و مومنان و پروردگان دامنهای طاهر و صاحبان حمیّت و ارباب های غیرت ، ذلّت لئام را بر شهادت کرام اختیار نکنند ، اکنون حجت را بر شما تمام کردم و با قلّت اعوان و کمی یلران با شما رزم خواهم کرد . . .
آنگاه فرمود :
سوگند به خدای که شما بعد من زیاد زندگی نمیکنید ، روزگار ، آسیای مرگ بر سر شما بگرداند و شما مانند میله سنگ آسیا در اضطراب باشید .
این عهدیست  به من از پدر من و از جدّ من ، اکنون رای خود را فراهم کنید و با اتباع خود هم دست شوید و مشورت کنید تا امر بر شما پوشیده نماند.
پس قصد من کنید و مرا مهلت ندهید همانان من نیز توکل کرده ام بر خداوندی که پروردگار من و شماست ، که هیچ متحرک و جانداری نیست مگر آنکه در قبضه ی قدرت اوست . همانا پروردگار من بر راه راست و عدالت استوار است ، جزای هرکسی را برابر کار او میدهد.

پس زبان به نفرین آنان گشود و گفت:
ای پروردگار من ، باران را از این جماعت قظع کن و برانگیز بر ایشان قحطی مانند قحطی زمان یوسف (ع) که مصریان را به آن آزمایش فرمودی و غلام ثقیف ( شاید منظور مختار باشد)را بر ایشان سلطنت ده تا آنکه برساند به کامهای ایشان کاسه های تلخ مرگ را ، زیرا ایشان فریب دادند مارا و دست از یاری ما برداشتند و تویی پروردگار ما ، بر تو توکل کردیم و به سوی تو اِنابه نمودیم و به سوی توست بازگشت همه.

برگرفته از کتاب "منتهی الآمال"طبقه بندی: مناسبتها، 

تاریخ : یکشنبه 5 آذر 1391 | 05:28 ق.ظ | نویسنده : giga | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.